Експозиція «І запалали свічки пам’яті та скорботи».

    Щорічно в Україні вшановують пам'ять людей, чиї життя забрав штучний голод. День пам'яті жертв Голодомору відзначається кожну четверту суботу листопада і в 2021 році випадає на 27 число.

    У фойє школи була оформлена експозиція «І запалали свічки пам’яті та скорботи».

    Ця пам'ятна трагічна дата була встановлена указом президента Леоніда Кучми в 1998 році. День пам'яті жертв Голодомору покликаний нагадати про людські жертви. За різними даними Голодомор 1932-33 років забрав життя від 4,5 до 10 мільйонів українців.

    У ХХ столітті політика колективізації радянської влади призвела до трьох періодів голоду в Україні: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 рр. Радянський Союз не визнавав факт загибелі мільйонів українців від штучного голоду. Однак після 1991 року, зі здобуттям незалежності стали доступні архівні документи і свідчення очевидців. На цій підставі Голодомор був визнаний геноцидом українського народу в 23 країнах світу.

    Традиційно в цей день о 12:00 влаштовують загальнонаціональну хвилину мовчання, щоб вшанувати пам'ять мільйонів померлих. У церквах проводяться богослужіння, а в музеях виставки та заходи, які висвітлюють цю сумну сторінку української історії.

   Щорічно в День пам'яті жертв Голодомору проводиться акція "Запали свічку пам'яті". Сотні свічок пам'яті одночасно запалюють біля меморіалу жертв Голодомору в Києві та інших містах по всій країні.

     Факти про Голодомор:

  • ·        Сталінський закон Про охорону державного майна в 1932 році в народі був відомий як "закон про п'ять колосків". У перший місяць його дії було розстріляно понад 250 осіб.
  • ·        Голод в Україні 1932-33 років тривав 22 місяці. У цей час Радянський Союз відмовлявся від допомоги інших держав і не дозволяв голодуючим українцям полишати межі країни.
  • ·        За даними істориків, навесні 1933 року кожну хвилину від голоду вмирало 20 осіб, кожну годину – 1000, кожен день - понад 25 тисяч людей....

Немає коментарів:

Дописати коментар